Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kożuchy naturalne 2018

Naturalne kożuchy hiszpańskie, włoskie, tureckie

Zimowe kożuchy mogą być wykonane z tworzyw syntetycznych albo z naturalnego surowca. Obie metody gwarantują efektowną prezencję, jednak naturalne kożuchy, ze względu na specyfikę materiału, są o wiele droższe niż ich sztuczne odpowiedniki.

KOŻUCHY ZE SKÓR JAGNIĘCYCH

Specjaliści z branży kuśnierskiej podkreślają, że jednym z najlepszych materiałów na kożuch jest skóra jagnięca. Ze względu na niewielkie rozmiary tych skór pozyskanych z kilkumiesięcznych zwierząt, kożuch może przybrać strukturę łatek różnej wielkości. W odróżnieniu od skóry owczej (z dorosłych osobników) skóra jagnięca jest lekka i rozciągliwa, z charakterystycznym gęstym, a zarazem delikatnym włosiem.

Do produkcji odzieży skórzanej wykorzystuje się dwa rodzaje skór jagnięcych. Kożuchy ze skóry jagnięcej toskana mają naturalną długość niestrzyżonego włosia, przy czym najlepsze gatunkowo są proste i delikatne w dotyku włosia. Natomiast kożuchy ze skóry jagnięcej merino cechuje gęste i przystrzyżone na krótko włosie.

KOŻUCHY HISZPAŃSKIE, WŁOSKIE, TURECKIE

Renomowane firmy zajmujące się szyciem naturalnych kożuchów sięgają po wysokiej jakości surowce, dzięki czemu gotowe modele zachwycają nie tylko efektowną prezencją, ale i komfortem noszenia, czy wytrzymałością materiału. Wiele zakładów kuśnierskich sięga po skórę importowaną z Włoch, Hiszpanii, Francji, a nawet z Turcji. Szlachetne odmiany skór jagnięcych stanowią doskonałą bazę dla kożuchów z łatek, a także kożuszkowych kamizelek, czy drobnej galanterii skórzanej w postaci czapek i rękawiczek.

Istnieje możliwość uszycia kożucha na zamówienie, idealnie dopasowanego do sylwetki kupującego. W zależności od upodobań, kołnierze i mankiety mogą być wykonane ze skór jagnięcych toskana lub merino; klasyczny prosty fason można wzbogacić ozdobnymi przeszyciami i paskiem w talii, a zakończenia rękawów i stójki- futrzanymi wstawkami, czy subtelnymi lamówkami.

Wśród polskich marek kuśnierskich importujących skórę zza granicy dominują kożuchy hiszpańskie i włoskie, jednak coraz większym uznaniem w branży cieszą się również tureckie skóry jagnięce wyprawiane według różnych metod.

NATURALNE KOŻUCHY Z ŁATEK

Wśród zimowych kożuszków najpopularniejsze są jednobarwne modele o jednolitej fakturze, wykonane z jednego kawałka skóry. Jednak w przypadku surowca w postaci niewielkich skór jagnięcych możliwe jest uszycie okrycia wierzchniego wyłącznie w postaci kożuszka z łatek połączonych ze sobą ozdobnymi przeszyciami. Oryginalnym dodatkiem mogą być dekoracyjne hafty naniesione np. wzdłuż zapięcia lub na mankietach rękawów.