Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kożuchy z owczej skóry 2018

Haftowane kożuchy góralskie

Trendy modowe w zakresie zimowych okryć wierzchnich zmieniają się co sezon, jednak pewne modele pozostają ponadczasowe, sprawiając, że możemy je nosić przez wiele lat bez względu na aktualnie popularne fasony. Jednym z nich są ciepłe kożuchy, idealnie sprawdzające się podczas mroźnej i wietrznej aury.

KOŻUCHY GÓRALSKIE

Specyficznym rodzajem odzieży zimowej kożuchy góralskie szyte w pracowniach zakładów kuśnierskich z wieloletnią tradycją. Wysokiej jakości produkty, stworzone z dbałością o najdrobniejszy szczegół, zachwycają nie tylko funkcjonalnością, ale również bogatą estetyką za sprawą nanoszonych elementów dekoracyjnych- ozdobnych przeszyć, wzorzystych detali, czy designerskich urozmaiceń.

Oryginalnym modelem są haftowane kożuchy góralskie wzbogacone nietuzinkowym dodatkiem w postaci efektownych haftów. Mogą to  być drobne motywy w postaci subtelnych akcentów albo zdecydowanie większe, rzucające się w oczy wzory. Wśród ozdobnych okryć znaleźć można zarówno damskie kożuchy odpowiednio skrojone do kobiecej sylwetki, jak i męskie, czy dziecięce.

Do kożuchów góralskich najczęściej dołączane są futrzane kołnierze chroniące przed chłodem i przyjemne w dotyku, a zarazem eleganckie. Ciepły detal nadaje całości „lżejszego” charakteru, szczególnie wówczas gdy futerkowe wykończenia znajdują się także na rękawach lub u dołu płaszcza.

HAFTOWANE KOŻUCHY

Kożuchy góralskie doskonale zabezpieczające przed ujemnymi temperaturami, często szyte  są na indywidualne zamówienie. W zależności od preferencji klienta mogą mieć klasyczny fason lub oryginalny krój z oryginalnymi ozdobami np. w postaci haftu ludowego. Nanoszone motywy są tradycyjne albo współczesne- złotogłowia, leluje, róże albo nowoczesne wzory geometryczne. W zakresie krawiectwa góralskiego dominują hafty o bogatej kolorystyce, barwne dodatki identyfikujące styl regionu, z którego pochodzą.

Haftowane kożuchy góralskie mogą być krótkie, idealne do casualowych stylizacji, albo dłuższe, pasujące do eleganckich zestawień; wyraźnie dopasowane w talii albo luźne, gwarantujące swobodę ruchów. Naturalny surowiec w postaci prawdziwej skóry, trwałej w użytkowaniu i zapewniającej optymalną termoregulację sprawia, że kożuchy góralskie stanowią kosztowny wydatek. Jednak wieloletnie doświadczenie zakładów kuśnierskich oraz wysoka jakość produktów decyduje o popularności tego rodzaju okryć mimo wysokiej ceny.

Ręcznie haftowane kożuchy, np. w zakopiańskim stylu, to nierzadko prawdziwe dzieła sztuki stworzone z dbałością o najdrobniejszy szczegół na każdym etapie pracy, począwszy od materiału, a skończywszy na wykończeniach z haftu. Rękodzieło góralskie na bazie naturalnej owczej skóry to połączenie tradycji z nowoczesnością ze względu na całkowitą dowolność w kwestii motywów zdobniczych. Bowiem nanoszone hafty to nie tylko starodawne wzory zaczerpnięte z tradycji ludowej, ale także oryginalne i nietuzinkowe dodatki w formie haftów o tematyce współczesnej np. prezentujące aktualnie panujące trendy modowe typu pepitka czy romby.