Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Futra ekologiczne 2018

Sztuczne futra damskie na zimę

W ostatnich sezonach do łask powracają okrycia z futra w postaci długiego płaszcza, efektownej kamizelki albo krótkiej kurteczki. Często spotykane są także futrzane elementy  przyszywane do jesienno- zimowych ubrań np. na kołnierzu, przy mankietach rękawów lub wzdłuż zapięcia. Decyzja o zakupie futra wiąże się z dylematem co do specyfiki użytego materiału; zamożni klienci mogą sobie pozwolić na naturalne futra z norek, szynszyli, królików, lisów, czy soboli. Z kolei osoby o mnie zasobnych portfelach muszą zadowolić się sztucznymi futrami z materiałów syntetycznych imitujących prawdziwe futro zwierzęce.

FUTRA EKOLOGICZNE

Ekologiczne futra zimowe cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko z powodu  stosunkowo niskiej ceny. Bowiem bezpowrotnie minęły czasy, w których zakup sztucznego futra kojarzył się z brakiem gustu. Dziś wiele pan marzących o efektownym stroju sięga właśnie po tkaniny i włosia syntetyczne, łudząco przypominające kolor, fakturę i miękkość ich naturalnych odpowiedników, przez co wyglądają równie atrakcyjnie. Elegancja, funkcjonalność i niski koszt zakupu sprawia, że grono osób zainteresowanych nabyciem futra ekologicznego nieustannie się powiększa.

Niewątpliwą zaletą sztucznych futer jest ich lekkość gwarantowana przez odpowiednio dobrane i połączone ze sobą materiały. Z kolei okrycia z prawdziwego futra zwierzęcego są o wiele cięższe, a ponadto bardziej podatne na zniszczenia, trudniejsze w czyszczeniu i kłopotliwe w przechowywaniu. Ekologiczne futra można w dowolny sposób koloryzować np. na jednolitą barwę na całej powierzchni, na kilka odcieni tego samego koloru (np. jaśniejsze pasma przy mankietach i kołnierzu) albo w formie cieniowanych końcówek włosia.

W zależności od długości futra i metody wykonania, koszt zakupu na ogół nie przekracza 300- 400 zł, przy czym zdecydowanie tańsze są krótkie futerka młodzieżowe, które można kupić nawet za kwotę nie przekraczającą 150 zł. Z kolei długie futra do kostek (idealne do szykownych stylizacji np. wieczorowej sukni) to wydatek rzędu 400- 500 zł.

FUTRA DAMSKIE

Ciepłe futro to obiekt pożądania wielu kobiet. Dodaje szyku i elegancji, a subtelne miękkie tworzywo zapewnia komfort noszenia zabezpieczając przed chłodem z zewnątrz. Funkcjonalne, efektowne i ponadczasowe. Szczególnie chętnie kupowane są sztuczne futra damskie- tanie, a jednocześnie niezwykle praktyczne i estetyczne. Futra dostępne są w różnych wariantach długości. Dojrzałe panie często sięgają po fasony do kostek, doskonale współgrające z wytworną kreacją, natomiast młodsze kobiety raczej preferują krótkie futerka np. z dodatkiem ciepłego kołnierza lub kaptura. Dla nadania sylwetce optymalnych proporcji warto zastosować urozmaicenie w formie paska podkreślającego wcięcie w talii.

W ciągu ostatnich sezonów futerka stały się popularne również wśród młodzieży. Modne futerka bez rękawów w postaci efektownej kamizelki idealnie nadają się do luźnych, typowo młodzieżowych stylizacji.